Od 30 grudnia 2016 jedyny kompleksowy szpital onkologiczny w Radomiu ma kontrakt na chemioterapię w warunkach szpitalnych. To oznacza, że pacjenci z chorobami onkologicznymi mogą się tu leczyć w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie tylko w trybie ambulatoryjnym ale także w szpitalu.
Od 1 lica 2016 szpital ma także kontrakt na radioterapię i brachyterapię oraz zaprasza na bezpłatne konsultacje wszystkich pacjentów z podejrzeniem choroby nowotworowej.
Aby szpital mógł działać kompleksowo w ramach NFZ, brakuje jeszcze kontraktu na chirurgię onkologiczną. Jeśli NFZ ogłosi konkurs na takie świadczenia, szpital jest gotowy rozpocząć zabiegi operacyjne swoich pacjentów. RCO posiada w pełni wyposażone sale, nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę.
Szpital otwarto oficjalnie w czerwcu 2016 roku. Do grudnia przyjęto w nim na radioterapię ok. 300 pacjentów w ramach kontraktu z NFZ, a konsultowanych było prawie 800, za których placówka zapłaciła z własnych pieniędzy.
Każdego dnia jest tu napromienianych około 40 pacjentów chorych na nowotwory. Pacjenci przyjeżdżają głównie z Radomia i okolic, ale coraz więcej chorych zgłasza się także z Lublina, Warszawy i województwa świętokrzyskiego.
Na konsultacje w poradni chemioterapii RCO przyjęło dotąd ok. 2,5 tys. pacjentów.
Radomskie Centrum Onkologii posiada również własną aptekę z pracownią cytostatyków, więc leki niezbędne do tego typu terapii będą robione na miejscu.
Na leczenie do RCO mogą się zgłaszać pacjenci ze skierowaniem z innych placówek, ale też tacy, którzy potrzebują porady onkologa.