Kliniczny Oddział Chemioterapii
prof. nadzw. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski
Kierownik Klinicznego Oddziału Chemioterapii,
Kierownik Breast Cancer Unit w Radomskim Centrum Onkologii, Kierownik Kliniki Chorób Piersi CMKP przy Radomskim Centrum Onkologii, Profesor CMKP
Specjalista Onkologii Klinicznej, Specjalista Chemioterapii Nowotworów i Specjalista Chorób Wewnętrznych
mgr piel. Magdalena Sygocka
Pielęgniarka Koordynująca Klinicznego Oddziału Chemioterapii
Specjalista pielęgniarstwa onkologicznego
Specjalista pielęgniarstwa opieki paliatywnej
Zespół lekarski
dr hab. n. med. Ludmiła Grzybowska-Szatkowska
Specjalista Onkologii Klinicznej, Chemioterapii Nowotworów, Chorób Wewnętrznych i Radioterapii Onkologicznej
dr n. med. Robert Wiraszka
Specjalista Onkologii Klinicznej
Specjalista Chemioterapii Nowotworów i Onkologii Klinicznej
dr n. med. Katarzyna Szydłowska-Pazera
Specjalista Onkologii Klinicznej
lek. Marta Frąckowiak
Specjalista Onkologii Klinicznej
lek. Mariusz Korzeniowski
Specjalista Onkologii Klinicznej i Chorób Płuc
lek. Krzysztof Piętak
Specjalista Onkologii Klinicznej
lek. Paweł Stelmasiak
Specjalista Onkologii Klinicznej
lek. Urszula Taras
Specjalista Onkologii Klinicznej
lek. Violetta Trąbińska
Specjalista Onkologii Klinicznej, Chemioterapii Nowotworów i Chorób Wewnętrznych
lek. Krzysztof Ostaszewski
Specjalista Onkologii Klinicznej
lek. Iwona Drab-Mazur
Specjalista Onkologii Klinicznej
lek. Iryna Romanyshyn
Oddział Onkologii w Radomskim Centrum Onkologii to jeden z najnowocześniejszych oddziałów specjalistycznych tego typu w Polsce. Naszym celem jest leczenie na najwyższym poziomie, w jak najlepszych warunkach.
Oferujemy kompleksową opiekę medyczną osobom z chorobami nowotworowymi. Z chwilą zgłoszenia się pacjenta do Radomskiego Centrum Onkologii, zostaje on poddany szczegółowej diagnostyce. Decyzję o optymalnym sposobie leczenia, dostosowanym do sytuacji indywidualnego chorego, podejmuje zespół specjalistów zajmujących się leczeniem nowotworów: onkologa klinicznego, radioterapeuty, chirurga onkologa i innych np. ginekologa, pulmonologa, kardiologa. W trakcie leczenia onkologicznego pacjenci mogą liczyć na wsparcie psychologa, opiekę rehabilitanta i dietetyka.
Oddział Onkologii zajmuje się leczeniem farmakologicznym, często nazywanym systemowym, pacjentów z różnymi typami nowotworów ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów płuca, piersi, przewodu pokarmowego, nowotworów regionu głowy i szyi, narządu rodnego oraz układu moczowego, w tym raka prostaty. Stosujemy nowoczesne schematy leczenia cytostatycznego (chemioterapii), immunoterapii, leczenia celowanego oraz hormonoterapii. Szczególną uwagę przykładamy do indywidualizacji leczenia oraz zastosowania leczenia skojarzonego uwzględniającego możliwości farmakoterapii w połączeniu z radioterapią i leczeniem chirurgicznym. Istotnym elementem postępowania jest również leczenie wspomagające, w tym dbałość o właściwe leczenie dolegliwości bólowych wynikających z choroby nowotworowej a także stanu odżywienia pacjenta. W naszym zespole lekarskim znajdują się specjaliści leczenia bólu. Dysponujemy również możliwościami żywienia dojelitowego i pozajelitowego.
Część pacjentów może odnieść największą korzyść z udziału w badaniach klinicznych nowych leków czy strategii leczenia skojarzonego. Oferujemy takie możliwości.
Podawanie leków odbywa się zazwyczaj dożylnie, często poprzez specjalne porty naczyniowe pozwalające na uniknięcie wielokrotnego zakładania wkłucia dożylnego. Leczenie jest możliwe zarówno w trybie ambulatoryjnym, jak i stacjonarnym. Do dyspozycji pacjentów pozostają pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe z łazienkami oraz dostęp do telewizji, internetu, biblioteki i świetlicy.
Pododdział chemioterapii jednego dnia wyposażony jest w klimatyzację, wygodne fotele oraz telewizory, dzięki czemu proces podawania leków przebiega w komfortowych warunkach. Nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa wysoko wyspecjalizowany zespół lekarzy i pielęgniarek.
Nasz zespół specjalistów wywodzi się z najlepszych polskich ośrodków uniwersyteckich, posiada wieloletnie doświadczenie i stale podnosi swoje kwalifikacje, dzięki czemu leczenie przebiega w oparciu o aktualną wiedzę i wytyczne światowych towarzystw naukowych.
Ze strony całego naszego personelu pacjenci mogą oczekiwać zaangażowania oraz indywidualnego podejścia na każdym etapie leczenia.
Diagnostyka i leczenie nowotworów w Radomskim Centrum Onkologii jest realizowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.